Mikare CRM Eesti keeles
In English
LOG IN
Intranet, Kliendihaldus, CRM...ERP Teooria Uudised Toetus Kuidas kasutada? Hinnad Portfolio Kontakt

Tehnilised nõuded

Tehnilised nõuded

Mikare CRM töötab serverarvuti ja klientarvuti põhimõttel. Klientarvutis on programmi käivitamiseks vaja omada Internet Explorer tarkvara versioon 6.0 või uuem. Täiendavateks tegevusteks võib nimetada vahemälu seadistamist „automatic“ peale ning vahemälu suuruse reguleerimist 128MB peale. Muidu võib Internet Explorer kulutada suure hulga ajast programmi käitamise asemel enda peale. Soovitame vältida ka Windows Vista esimesi versioone, et jätta klientarvutile natukenegi jõudlust.

Protsessori tüübiks peab soovitavalt olema minimaalselt Pentium tüüpi protsessor kiirusega 1,6GHz või juba uuem mitmetuumaline protsessor kiirusega alates 1,2GHz. Muutmälu peaks klientarvutil olema minimaalselt 512MB, soovitavalt siiski alates 1GB. Kõvaketast programm ise ei eelda, sobib alates 10MB vaba kettaruumi.
Kuna programmi töö toimub korraga nii serverarvutis kui ka klientarvutis, oleme püüdnud koormust võimalikult palju viia klientarvutile. Peamiselt sel põhjusel valisime ühe võimekaima veebilehitseja Internet Explorer toetuse. Nimelt on Internet Exploreris palju sisseehitatud funktsionaalsust, mis võimaldab serverist klientarvutisse saadetavat andmemahtu minimeerida.
Süsteemi toimimise kiirust mõjutab ka interneti püsiühenduse kiirus. Interneti ühendus peab olema stabiilne ja otseühendus ilma vahemäludeta. Aknaid kuvades tehakse otseühendusi serveri andmebaasi ja see nõuab kiiret tagasisidet. Vahemälude kaudu toimivat internetiühendust saab kasutada ainult staatiliste lehtede kuvamiseks. Mikare CRM on dünaamilise sisuga veebis toimiv süsteem. Kõik võrguseadmed võivad mõjutada süsteemi tööd – mida võimsamad need on, seda parem on tulemus. Rikkis võrgukaart võib halvata terve kontori tööd, kuid alles Mikare CRM süsteemi juurutamisel selgub, et võrgu kiirus on allapoole tegelikke eeldatud norme. Näiteks võib tõrgeteta töötada Praha lennujaamas või Helsinki messikeskustes, kuid samal ajal esineb tõrkeid Tallinna kontoris. Põhjuseks on ilmselt võrguliikluse prioretiseerimine ning aktiivseadmete võimsus. Ilmselt seetõttu, et iga võrk koosneb unikaalsetest kooslustest ning igas seadmes võib olla viga või häire tekitaja. Minimaalne püsiühenduse kiirus sõltub kasutaja närvikavast – aeglase ühenduse puhul võtab lehe laadimine kauem aega. Oleme töötanud ka GPRS ühendusega. Sõltuvalt tarbimise intensiivsusest võib olla piisav ka 1Mbit/s ADSL ühendus. Soovitame siiski klientarvutitele ühenduse kiirust minimaalselt 2Mbit/s DSL või fiiberoptika kaudu. Serverarvuti võimsus peab olema minimaalselt: Pentium4 3,0GHz, RAM 4GB, HDD SAS 15k rpm.
 
Mida me õppisime?
  • Internet Explorer ei ole turvaline, aga on hädavajalik, kui tahame kiirelt toota võimekat tarkvara.
  • Parim tarkvaraline konfiguratsioon - Windows XP, Internet Explorer 7.0.
  • Parim riistvaraline konfiguratsioon - Pentium4 2,0GHz või parem, RAM 512MB või rohkem, eraldi graafikakaart aitab oluliselt.
  • Vahemäludega internetipüsiühendused ei sobi. Kõik võrguseadmed võivad mõjutada süsteemi tööd – mida võimsamad need on, seda parem on tulemus. Enim päästab võimsam klientarvuti.
  • Süsteemi kiirust mõjutavad - klientarvuti võimsus/koormus, interneti püsiühenduse kiirus/koormus, aktiivseadmete võimsus/koormus, serveri võimsus/koormus.
  • Kõige mõistlikum on paigaldada ettevõttele oma server, siis on tagatud serveri võimsuse-/koormusekontroll kõige paremini.
  • Mikare CRM installatsioonipakett on optimeeritud Pentium protsessoritele.

Pealeht   /  Toetus   /  Tehnilised nõuded
mikare.net EMARKETING
MIKARE ASK
MIKARE CSI
MIKARE SMS
MIKARE CMS
MIKARE ESHOP
MIKARE CRM
MIKARE WebFTP
MIKARE IT
MIKARE HOSTING